להזמנות חייגו: 04-649959504-6499595 Whatsapp
עיסוי שוודי ה- ABBA של המסאג'ים!

עיסוי שוודי ה- ABBA של המסאג'ים!


רובנו מכירים את להקת ABBA, את איקאה ואת H&M אבל זה לא כל מה שלשוודים יש להציע לנו, ומעבר לרהיטים, לבגדים ולשירים היפים יש את המסאז' השוודי.

לעיסוי השוודי יש שפע יתרונות, ולאחר שתכירו אותו קצת יותר לעומק, תוכלו ליהנות ממנו בקלות רבה יותר בספא שלנו.

העיסוי השוודי – רקע היסטורי

ערש טיפולי המגע כולם טמון אי שם, לפני כשלושת אלפים שנה בסין העתיקה.
מאז, פיתחו תרבויות ועמים שונים ומגוונים סוגי עיסוי וטיפולים שונים במגע, שפרחו בקרב האנושות והיוו כלי משמעותי לריפוי טבעי.

פר הנריק לינגאת העיסוי השוודי המודרני פיתח פרופסור בשם פר הנריק לינג, במאה התשע עשרה, לפני כמאתיים שנה, בעקבות החיפוש אחר מזור למחלת השיגרון האישית שלו.

הוא שילב בין עיסוי האנמה היפאני המסורתי לבין ידע ברפואה קונבנציונאלית בתחומי האנטומיה והפיזיולוגיה, ויצר שיטה חדשה, שידועה כיום כעיסוי השוודי.

פרופסור פר-לינג ייסד בית הבראה אליו הגיעו מטופלים לקבל עיסויים וטיפולים טבעיים נוספים, וכן בית ספר לעיסוי, שהכשיר מטפלים החל משנת 1813.

מה כולל העיסוי השוודי?

העיסוי השוודי כולל מגוון טכניקות של לישת הרקמות הרכות לשחרור השרירים, החלקה בלחץ משתנה על פני העור, להמרצת זרימת הדם והלימפה ותנועה פאסיבית של מפרקים.

עוד ראוי לציין כי טכניקות של הקשה, לחיצה, חיכוך ורטט, משמשות אף הן כחלק מארגז הכלים העומד לרשותו של מעסה המיומן בעיסוי השוודי.

מאפיין מרכזי נוסף הוא שמדובר בעיסוי המבוצע על הגוף כולו, מכף רגל ועד ראש, ומאפשר רגיעה והרפיה כוללת של כל השרירים, גדולים כקטנים.

בדומה לסוגים נוספים של עיסויים, גם העיסוי השוודי מתבצע על פני העור, באמצעות שמן טבעי, כדוגמת שמן שקדים, שומשום או זרעי ענבים, המסייע להחלקת תנועותיו ומגע ידיו של מטפל מיומן.

מה בין עיסוי שוודי לעיסוי רקמות עמוק

בעוד שהעיסוי השוודי מאפשר חוויה נינוחה ומרגיעה, הכוללת את איברי הגוף כולו, מכף רגל ועד ראש, ומסייעת בהרפיה ובאיזון כליים, הרי שעיסוי הרקמות העמוק מתאפיין באוריינטציה טיפולית-רפואית יותר.

לאור זאת, במרבית המקרים, עיסוי הרקמות העמוק יתמקד באזור אחד בכל טיפול, בדגש על אזורי גוף ושרירים בהם קיימים כאב, דלקת, ניוון או דיסהרמוניה.

היות ומטרת עיסוי הרקמות העמוק היא לרפא דלקת או בעיה רפואית בשרירים ובאיברי גוף נוספים, הוא עשוי להיות עמוק ואינטנסיבי יותר, כמשתמע משמו.

לעומת זאת, העיסוי השוודי מתייחד בכך שהוא מיושם על פני הגוף כולו, ולא על חלק אחד בלבד, ומאפשר איזון הוליסטי כולל, וחוויה עדינה, שעשויה להיות מהנה יותר, עבור מטופלים רבים.

העיסוי השוודי – בריא לגוף ולנפש שלך

על אף שהטיפול בעיסוי שוודי אינו נחשב לרפואי ולא מטפל בבעיות ספציפיות כמו עיסוי הרקמות העמוק, יש לו יתרונות בריאותיים רבים וחשובים. בראש ובראשונה, מאפשר העיסוי השוודי הרפיה של שרירים תפוסים ושחרור מתחים שנוצרים בגוף (ולמעשה גם בנפש), כתוצאה ממתח, עומס וסטרס.

אין להקל ראש בחשיבותו של שחרור ממתחים, היות והסטרס מהווה, על פי מחקרים רבים מספור, את המחלה של תקופתנו, ועומד בבסיסן של מחלות רבות.

בנוסף, מקדם העיסוי השוודי זרימה פתוחה ונמרצת יותר של דם ולימפה, ובכך תומך בבריאותם של כלי הדם ומחזור הדם בגוף.

עוד ראוי לציין שהעיסוי השוודי מחדיר שמנים טבעיים לעור, ובכך מסייע לשיפור גמישותו וחיוניותו.

מטופלים מדווחים על חוויות מדהימות במהלך העיסוי

מטופלים רבים בספא שלנו יוצאים מהעיסוי השוודי בעיניים בורקות ומצועפות, ומדווחים על חוויות של ריחוף והתעלות, רגיעה ושחרור עמוקים. חוויית העיסוי השוודי היא נעימה ומרגיעה מאין כמותה, מפנקת ומנחמת, ומאפשרת באמת ולעומק לעצור למשך שעה קסומה ממרוץ החיים המטורף בו רבים מאתנו נתונים כיום, ולהתחבר לעצמנו.

לפיכך, מטופלים רבים חשים שמעבר להשפעה הגופנית המשחררת, לפעמים אפילו ברמות שחרור שטרם נחוו כלל לפני הטיפול, ומדווחים גם על השפעה נפשית מאזנת, ותחושת חיוניות מרעננת מיד עם תום הטיפול, ולעתים אף שעות וימים לאחריו.

לסיכום

אין ספק שהטיפול בעיסוי שוודי נושא עמו ברכה ומרפא לגוף ולנפש, ומהווה פתח לחוויות פנימיות של רגיעה ושחרור, התעלות והתחדשות.

אז במקום להסתפק בתיאור חוויותיהם של אחרים, פרגנו לעצמכם ופנו עוד היום לתיאום מועד לעיסוי השוודי הפרטי שלכם, אצלנו בספא צל הגלבוע.

להזמנות לבירור פרטים מלאו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם: